Založit webové stránky nebo eShop

Aktuálně

Aktuálně:

 

*

 

Hlášení místního rozhlasu 27. července 20147

Řeznictví Karel Unzeitig oznamuje, že od pondělí 31. července do soboty 5.srpna bude z důvodu čerpání dovolené prodejna v Rudě nad Moravou a Olšanech uzavřena.

SDH Hrabenov pořádá jubilejní desátý ročník soutěže motorek s obsahem do 50ccm pro všechny věkové kategorie Jawa Cup Hrabenov, který se uskuteční v sobotu 29. července 2017 v areálu černého hřiště v Hrabenově. Prezentace soutěžících proběhne od 8:00 do 9:00 hodin. Začátek závodu bude v 10:00 hodin. Závod se bude jezdit na krosové trati upravené speciálně pro malé motorky a pionýry. Večer od 21:00 hodin se na hřišti bude konat letní karneval, k tanci a poslechu bude hrát hudební skupina The Reason. Vstupné 70 Kč.Od 20h se uskuteční karneval, k tanci a poslechu bude hrát hudební skupina Jupiter.Od 20h se uskuteční karneval, k tanci a poslechu bude hrát hudební skupina Jupiter. Připraveno pro Vás bude tradičně velmi bohaté občerstvení. Srdečně zvou pořadatelé SDH Hrabenov.

Na  Fotbalovém hřišti v Bohdíkově se v sobotu 29.července představí v exhibičním utkání fotbaloví internacionálové a známé osobnosti Sigi Team Stará garda, v jejichž dresu můžete vidět Horsta Siegla, Josefa Chovance, Ladislava Vízka, Radka Látala, Pavla Hapala, Sagvana Tofiho, Lukáše Peška, Marka Heinze a jiné. Celé sportovní odpoledne bude zahájeno ve 13.30 přátelským utkáním domácích starších žáků s žáky Bludova, v 15.hodin zahájí exhibiční utkání Sigi Teamu Stará garda s domácí starou gardou a od 17.hodin se rozehraje přátelské utkání mužů FK Bohdíkov proti mužům Lázně Velké Losiny. Občerstení: zajištěno. K jídlu: krkovice, klobásy, párek v rohlíku, makrely, uzená žebra, bůčkové copánky na roštu. Pro předškolní děti bude k dispozici skákací hrad.

*

Hlášení místního rozhlasu 24. července 2017

 

SDH Hrabenov pořádá jubilejní desátý ročník soutěže motorek s obsahem do 50ccm pro všechny věkové kategorie Jawa Cup Hrabenov, který se uskuteční v sobotu 29. července 2017 v areálu černého hřiště v Hrabenově. Prezentace soutěžících proběhne od 8:00 do 9:00 hodin. Začátek závodu bude v 10:00 hodin. Závod se bude jezdit na krosové trati upravené speciálně pro malé motorky a pionýry. Večer od 21:00 hodin se na hřišti bude konat letní karneval, k tanci a poslechu bude hrát hudební skupina The Reason. Vstupné 70 Kč.

Od 20 hod. se uskuteční karneval, k tanci a poslechu bude hrát hudební skupina Jupiter. Připraveno pro Vás bude tradičně velmi bohaté občerstvení. Srdečně zvou pořadatelé SDH Hrabenov.

 

Hlášení místního rozhlasu 21. července 2017

 

Čerpací stanice LPG Bohdíkov – část Aloisov – oznamuje změny cen autoplynu a PB lahví. PB lahev 2kg za 110,-Kč, PB lahev 5kg za 220,-Kč, PB lahev 10kg za 330,-Kč. Autoplyn 1l za 12,90Kč. Dodavatelem autoplynu a PB lahví je FLAGA Hustopeče.

Nový majitel zámku v Rudě nad Moravou žádá občany, kteří vlastní nějaké materiály týkající se historie zámku, např. staré fotografie, pohledy, kresby apod., o jejich zapůjčení pro připravovanou výstavu historie zámku. Tyto můžete přinést na OÚ.

*

 

Hlášení místního rozhlasu 20. července 2017

Oznamujeme občanům, že knihovna v Rudě nad Moravou bude v týdnu od 24. do 28. července uzavřena z důvodu čerpání dovolené.

 

Dětská lékařka, Mudr. Spáčilová, oznamuje, že od 24. července do 4. srpna z důvodu čerpání dovolené nebude ordinovat.

*

 

Hlášení místního rozhlasu 19. července 2017

 

Oznamujeme občanům, že knihovna v Rudě nad Moravou bude v týdnu od 24. do 28. července uzavřena z důvodu čerpání dovolené.

Dětská lékařka, Mudr. Spáčilová, oznamuje, že od 24. července do 4. srpna z důvodu čerpání dovolené nebude ordinovat.

 

 
Hlášení místního rozhlasu 13. července 2017

 

 

Česká pošta v Rudě nad Moravou oznamuje, že z důvodu čerpání dovolené bude od 17. do 28. července otevřeno od 8.00 do 11.00 hodin a od 13.30 do 15.30 hodin.

Obec Ruda nad Moravou odvolává zákaz zalévání zahrad a napouštění bazénů v Hrabenově.

 

Hlášení místního rozhlasu 13. července 2017

 

Upozornění občanům! V naší obci se údajně pohybuje několik zástupců firmy ČEZ, kteří nabízejí výhodnější ceny energií. Prosíme proto občany, aby byli obezřetní, protože obecní úřad nebyl nikým informován o těchto službách a vše je v rozporu s obecně závaznou vyhláškou obce.

 

*

 

Hlášení místního rozhlasu 3. července 2017

Oznamujeme občanům, že v období od 1. do 31. července, budou v naší obci prováděny pravidelné roční odečty vodoměrů pracovníky ŠPVS, a. s. Šumperk. V případě, že v tomto období nebude pracovníkům provádějícím odečet umožněn přístup k vodoměru z důvodu vaší nepřítomnosti, kontaktujte prosím zákaznické centrum, tel. 583 317 317.

*

Hlášení místního rozhlasu 9. června 2017 

Poplatek za svoz komunálního odpadu v roce 2017.

Upozorňujeme občany, kteří ještě neuhradili poplatek za svoz odpadu na rok 2017, že poplatek ve výši 552,-Kč za osobu je splatný 30.6.2017. Poplatek lze uhradit bezhotovostním převodem na účet č. 1903865309/0800, v hotovosti na pokladně OÚ nebo nově přes portál občana QR platbou.

Variabilní symbol pro bezhotovostní platbu zůstává stejný jako v loňském roce.

Případné dotazy zodpoví paní Skopalová, tel. 583 301 614, mob. 734 684 691, email: skopalova@ruda.czpokladna@ruda.cz.

*

 

Informace pro občany

V rámci zkvalitňování služeb občanům byl zřízen portál pro občany GINIS RAP. Jedná se o rozhraní nad agendou příjmů, které přináší možnost moderní a efektivní komunikace mezi úřadem a občany. Toto řešení jistě ocení občané, kteří budou moci zadávat veškeré akce týkající místních poplatků přes internet.

Komunikace s občany je aplikace pro zpřístupnění údajů evidovaných v systému GINIS prostřednictvím internetového prohlížeče (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, atd.) nejen pro občany, ale i ostatní subjekty, které upřednostňují tuto formu komunikace. Občané tak získají například možnost nahlížet na stav svých pohledávek (poplatek za komunální odpad, poplatek za psa atd.) a zadávat požadavky na změnu těchto pohledávek (přihlášky, odhlášky atd.) bez nutnosti navštívit příslušný úřad.

Ke svému účtu si poplatník může přiřadit i další poplatníky, např. rodinné příslušníky a může tak mít vše na jednom místě, bez nutnosti registrace každého poplatníka zvlášť. U každé pohledávky se zobrazuje historie proběhlých plateb i informace o splatnosti dosud neuhrazených předpisů, včetně údajů důležitých pro provedení platby (bankovní účet, variabilní symbol, atd.). Platbu lze zadat i sejmutím QR kódu v mobilní aplikaci internetového bankovnictví.

Registrovaným poplatníkům budou také chodit avizace plateb jednotlivých pohledávek a to, 10 dní před splatností poplatku a každých 15 dní po splatnosti, nebude-li poplatek uhrazen.

V blízké době by měl být tento portál rozšířen i o další možnosti, jako např. podávání žádostí, podnětů, sjednávání si schůzek atd., formou vyplnění online formuláře ve svém uživatelském účtu na portálu občana.

Zaregistrovat se můžete přes odkaz Portál občana na webových stránkách obce Ruda nad Moravou, kde najdete i podrobný návod. Po zaregistrování Vám přijde potvrzovací email a do 24 hodin od registrace budete mít zpřístupněn svůj účet.

 

Bližší informace u paní Skopalové, tel. 583 301 614, mob. 734 684 691, email: skopalova@ruda.czpokladna@ruda.cz.

 

 

*

Naše obec.

*

KALENDÁŘ SVOZU ODPADŮ 2017.pdf

*

Ceník vodného Hrabenov-Hostice 2017

 

 

*

Naše obec zpravodaj

 

*

Naše obec

 

*

Přehled přijímaných druhů odpadů

ve sběrném středisku Ruda nad Mor.

*

Zpravodaj červenec 2016

 

*

Ceník služeb.docx

 

*

Termíny svozů 2016.xls

 

*

Příspěvky a granty 2016 článek.xlsx

*

Ceník palivového dříví. pdf

 

*

Videa z okolí Hrabenova a jiné

*

 

Sokol Hrabenov-60 roků založení 1968

*

Hrabenovský masopust 2016

*

 

 


Hlášení místního rozhlasu 13. července 2017 Hlášení místního rozhlasu 21. července 2017

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist
Hrabenov